• Meer informatie
Heilig Hart Kerk Lemelerveld

Voorjaars opruiming parochietuin

Afgelopen maand is de tuinploeg druk geweest om het nodige snoeiwerk te doen. Dit jaar is ook de rododendron die vlak voor de keuken in de tuin staat gesnoeid. Dat dit een kaal aanzien geeft is wel duidelijk en de meningen hierover zijn dan ook verdeeld. Toch heeft de tuinploeg gemeend dat het tijd werd voor een radicale snoei. Van binnenuit zakte de rododendron al uit en zat er weinig leven meer in. Maar het komt weer allemaal goed. Een 5 tal jaar geleden is de eerste struik al aangepakt en deze staat¬† er nu weer in volle glorie bij. Voor 2 jaar terug is de tweede struik nabij de sloot onderhanden geweest en ook hier is weer volop groei van nieuwe spruiten die al bijna weer de twee meter halen. Nu we weer richting Pasen gaan en was er ook weer gelegenheid om het snoeiafval weg te brengen naar het paasvuur aan de Posthoornweg. Dit is afgelopen donderdag gebeurd met medewerking van de familie Mulder. Ook was het mogelijk om de oude plantaan, die afgelopen zomer is omgezaagd, af te voeren. Een volle wagen half vermolmd hout is weggebracht. Als straks alles weer op orde is gebracht in de tuin en de rijsporen weer zijn ge√ęgaliseerd ziet alles er weer prachtig uit. Het is een en al leven van waterdieren en vogels rondom de vijver. Kom gerust eens kijken!