• Meer informatie

Onderhoud klokken

 

Ook bleek dat er een paar stroppen waaraan de klokken zijn opgehangen los te zitten.

Een dag aan manuren werk verwachtte Van der Kerkhof en indien er nieuwe stroppen nodig waren konden daar dan extra kosten bij komen.

Daarnaast heeft hij de luidmotor opnieuw afgesteld. Dit was mede ook de oorzaak van de extra slijtage. Het slingeren van de klepel komt deels door een te forse aandrijving van de klok, waardoor deze gaat “stuiteren” in de klok.

Al met al waren we drie en half uur kwijt.

Een paar dagen later was de Monumentenwacht er ook geweest voor een inspectieronde. Die hebben samen met Jan Jansen Holleboom  van de werkgroep beheer de bouten van de stroppen van de klokken aan kunnen draaien en ook is een leertje van de klepel van de kleine klok vervangen.

Al met al hopen we dat dit voldoende is om de werking te garanderen en we de boel weer netjes op orde hebben.

 

De locatieraad en werkgroep beheer.